#DeМоно: Всеукраїнський день бібліотек
Бібліотека – це не тільки джерело корисної інформації, але ще і скарбниця знань і мудрості. Це центр, який може задовольнити потребу людини у самовдосконаленні та збагатити його духовно. В бібліотеках знаходиться на зберіганні безліч книг: наукові і художні, популярні та рідкісні, сучасні і старовинні. Незважаючи на всесвітню інтернетну глобалізацію, дані установи не залишаються порожніми. Саме працівникам, які допомагають людям відшукати потрібну книгу, присвячений це професійне свято в Україні.
Коли відзначають
Всеукраїнський день бібліотек відзначається 30 вересня. 14 травня 1998 р. Указом Президента України № 471/98 була визначена щорічна дата його святкування. Документ ратифікував Л. Кучма. У 2016 році подія справляють 19-й раз.
Хто святкує
Всеукраїнський день бібліотек відзначають близько 53000 бібліотечних працівників – бібліотекарі, а також всі ті, хто є частим відвідувачем даної установи.
Історія свята
Перші книжницю утворилися в Київській Русі після прийняття християнства. Найбагатша бібліотека була зібрана в часи правління Ярослава Мудрого (1037 рік), у ній зберігалося понад 900 томів видань. Пізніше була створена перша майстерня, яка друкувала книги і тим самим поповнювала бібліотечні фонди. Монголо-татарська навала знищила майже всі видання, однак частину з них вдалося врятувати.
На Західній Україні бібліотечна система почала розвиватися з часів Галицько-Волинського князівства. З часом книжкова справа удосконалювалося, і, починаючи з XV століття, почали з’являтися перші друкарні. Єпископи, козацькі старшини та інші заможні верстви суспільства стали збирати домашні бібліотеки, а при школах Львова та Острога були створені книгосховища. XIX-XX століття ознаменувалися підставою товариства «Просвіта», яке відкрило безліч читалень. За часів СРСР це стало невід’ємною частиною державної політики.
З метою підвищення ролі бібліотечної справи в житті сучасного суспільства, оцінюючи внесок українських бібліотек у становлення і розвиток освіти, науки і культури, а також беручи до уваги клопотання бібліотечної громадськості, був створений це свято. Указ про його заснування глава держави підписав 14 травня 1998 року.