DеМоно: День святкування бісексуальності

День святкування бісексуальності (Celebrate Bisexuality Day), також День гідності бісексуалів) — відзначається щорічно 23 вересня членами спільноти бісексуалів і їх близькими.

В цей день звучать заклики до бісексуальних людей, їхнім родинам, друзям і близьким визнати і відзначити бісексуальність, історію бісексуалів, їх спільноту та культуру, а також звичайне життя бісексуалів.

Вперше відзначався в 1999 році, в День святкування бісексуальність — насамперед результат діяльності трьох активістів прав бісексуалів з США: Венді Каррі (Wendy Curry) з штату Мен, Майкла Пейджа (Michael Page) з Флориди і Дж. Р. Уилбура (Gigi Raven Wilbur) з Техасу. Як заявляв Уілбур, з часу Стоунволлских бунтів співтовариство бісексуалів, як і геїв і лесбіянок, зросла у своїй силі, але бісексуали залишаються ще невидимими, і зберігається упередження, що партнери в будь-якій парі закоханих повинні самовизначитися або як гомосекуальні, або гетеро.

Таке святкування замислювалося в особливості (як протиставлення іншим помітним в ЛГБТ-спільноті подій) як відповідь на упередження та маргіналізацію бісексуальних людей з боку деяких гетеросексуалів, так і представників ЛГБТ-спільноти.

Вперше цей день відзначався за участю Міжнародної асоціації геїв і лесбійок (ILGA). З 1999 року поширеність свята поступово зростає. У Торонто проводяться дискусії, звані обіди і танці, в Квінсленді — бал-маскарад. В одному з університетів Техасу (Texas A&M University) цей тиждень служить для дискусій з гендерної тематики. У Прінстонському університеті щороку в цей день проводиться збори в ЛГБТ-центрі. Також цей день відзначався у Німеччині, Японії, Нової Зеландії, Швеції та Великобританії..