#DeМоно: В Англії запатентовано перший копіювальний папір

Перший патент на копіювальний папір для «стилографического писального приладу» (Stylographic Writer) для сліпих було отримано 7 жовтня 1806 року Ральфом Веджвудом. Його копірка просочувалася друкарською фарбою і була двосторонньою.

Приблизно в 1808 році Пеллегріно Турри (Pellegrino Turri) створює друкарську машинку і копіювальний папір для неї. Його винаходи не дійшли до нашого часу, проте збереглися надруковані за їх допомогою документи.

В її сучасному вигляді технологія була вперше запатентована у Великобританії 7 жовтня 1806 року. Копіювальний папір на основі сажі став проводитися промислово в 1820-х роках, але отримала значне поширення в 1870-х, з появою масових друкарських машинок. Копірку стали покривати сажею, змішаної зі спеціальною мастикою, що дозволило позбутися від основного недоліку попередниці — схильності до забруднення всього, з чим вона стикалася.

Найбільшого поширення набула копіювальний папір з барвистим шаром чорного (для друкарських машин) і фіолетового (для рукописів) кольорів, однак випускалися також копіювальні паперу інших кольорів.