Грузинська кавер-версія культової пісні «Nirvana» підкорила інтернет

kurtІнтернет підкорює грузинський кавер на культову пісню «Smells like teen spirit» американської рок-групи «Nirvana».

Грузинська версія хіта, опублікована на каналі Youtube 7 липня 2016 року, вже зібрала більше 26 тисяч переглядів, а також багато захоплених коментарів від інтернет-користувачів різних країн.

Кавер виконаний в стилі традиційного грузинського багатоголосся, англійською мовою, без інструментального супроводу.

В довершення грузинський кавер оформлений фотоколажем, який зображує соліста «Nirvana» Курта Кобейна в чохе (традиційної кавказької чоловічому одязі).

Грузинський варіант хіта «Nirvana» був створений для рекламного ролика місцевої винної компанії Ikano. Виробництвом реклами разом з режисером Георгієм Попиашвили займалося креативне агентство Leavingstone — вони двічі отримували «Бронзового лева» на Міжнародному фестивалі креативності «Каннські леви» у Франції.

Маркетологи не захотіли робити стандартну версію хіта і тоді їм прийшла в голову ідея зробити кавер з традиційною грузинською поліфонією.

Коротка версія кавера для реклами була записана в травні 2016 року. А повна – за численними проханнями користувачів мережі інтернет записана і випущена в липні.

Виконавцями пісні стали Давид Метревелі, Георгій Амбарднишвили, Іраклій Кодалашвили і Мішо Еліава. Перші три співака — члени народного ансамблю «Мдзлевари». Мішо Еліава ж є фіналістом першого сезону грузинської версії телевізійного музичного проекту X Factor на телеканалі «Руставі-2».

Композиція «Smells Like Teen Spirit» (з англ. «Повіяло юністю», «Teen Spirit» — дезодорант компанії Mennen) — це один з перших хітів групи Nirvana. Композиція отримала 9 місце в списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone. Пісня стала ” гімном покоління Х”.