Гурт VIDVERTO – історія створення

Дізнаємося більше про наші гурти. І перший колектив, який розказав нам свою історію – це Vidverto.

Отже VIDVERTO.
Сьогодні учасників четверо, але все починалося як це завжди буває – з кінця. З кінця попереднього прожекту – дніпродзержинського гурту КРОК. Гурт себе вичерпав, залишив по собі пару непоганих аудіозаписів «Я один» і «Зло – есть».

У січні 2010 Євген Назарук полишає Дніпродзержинськ і переїжджає до Дніпропетровську. Нове життя. Жодних знайомих музикантів. Але було бажання писати. Під акустичну гітару почали з’являтися перші пісні. Євген вирішує взяти собі сценічний псевдонім просто по фамілії – «Назарук».

Всі нові пісні були російською мовою. Також вони були абсолютно інші, більш спокійні, порівнюючи з попереднім гуртом, який спеціалізувався на важкому року і на хевіметалі. Цими піснями Назарук ділився з друзями, які і були якийсь час єдиною аудиторію. В курсі всього його матеріалу завжди був барабанщик – Олександр Криворучко, з яким вони разом грали у КРОК.

Йшов час, матеріалу більшало і у серпні 2013 Назарук впреше зіграв щось із власного матеріалу колу мало знайомих людей, на так званій вечорниці «просто неба». Була присутня здебільш молодь патріотичного руху і всім найбільше прийшла до вподоби балада «Чайки пливуть по хвилях Дніпра», навіть залишився відеоспогад.

Далі буде йти накопичення матеріалу і спроби перших концертів. Акустичні четверги в «Риба Андрій». Новомосковський «Травень-фест» на відкритому майданчику міста, для вже, відносно, великої аудиторії. Дніпропетровський фестиваль «Самарська покрова». Виступи у Дніпродзержинську в «Beatles» і «Brezhneff-pub».

На багатьох з цих виступів був присутній майбутній барабанщик VIDVERTO Олександр. Більше як друг і підтримка, але всі пісні він вже добре знав. Хоча ідея про те, щоб спробувати зіграти удвох якось не приходила.

Власник «Brezhneff-pub» – Ігор Волошин, почувши виступ, порадив звернутися до Тимофія Хом’яка, менеджера і учасника, широко відомого у музикальних колах гурту «Вертеп».

У Тимофія вдома Назарук зіграв парту-трійку своїх пісень і Тимофій, а також присутні тоді Олексій і Федір схвально сприйняли те, що почули. З того, моменту Назарук бере участь у фестивалях «Дніпророк», перші «Блюзи за Україну», «Січеславська покрова», по запрошенню «Вертеп».

Фішкою закінчення виступу завжди є спільне виконання Назарука разом з «Вертеп» пісні – «Мандруючи Україною». Профессійність і запал вертепівських музикантів роблять із неї справжній хіт.

У березні 15го року, в «Brezhneff-pub» проходить перший спільний виступ Назарука з Олександром Криворучко. Як ударний інструмент для акустичного супроводу виступу був обраний – кахон. Новостворений гурт продовжує називатися як «Назарук» проводить вдалі виступи на відкритих майданчиках Дніпропетровська, а також періодично грає у клубах міста.

Всі виступи вже проходять удвох. Накопичується матеріал. І час від часу учасникам колективу приходить в голову думка про розширення гурту і освоєння нових кордонів. Проводяться спроби репетицій з різними дніпропетровськими музикантами з метою набрати цілий бенд.

На одному із виступів, у «Махно-пабі», гурт знайомиться з майбутнім бас-гітаристом, яким став – Сергій Кметь. Оскільки зіграність і знання матеріалу Євгена і Олександра не викликала питань, то влитися Сергію у колектив і дати перші виступи утрьох вдалося за неймовірно короткий термін.

У червні 15го року гурт починає давати виступи утрьох іноді використовуючи у якості супроводу то кахон, то повноцінну барабанну установку.

З приходом у колектив Сергія, всі процеси у гурті значно прискорюються і дуже скоро Сергій знайомить учасників з майбутнім гітаристом бенду – Віталієм.

Тривав сезон виступів і Віталий був змушений дуже швидко розібрати матеріал і влитися в колектив, що він і успішно виконав.

Перший виступ учотирьох відбувся 25го липня 15го року на великому фестивалю «Революція» у Білій Церкві. Дебют показав, що у гурту є потенціал і буде свій слухач.

14-го вересня гурт оголошує назву новоствореного колективу – VIDVERTO.

Назву для бенду підбирав увесь гурт, були відібрані і обговорені всі, навіть самі безглузді варіанти, від стьобових – «красівиє мужчіни» або «котлєта по-братскі» до якихось вичурних «Індія» чи «меніМоніка». До речі «меніМоніка», запропонував хлопець, присутній на концерті написавши це на папірці і передавши на сцену. Назва підбиралася доволі довго і затверджувалась після чергового концерту. Гурт повертався з концерту у Жовтих Водах і твердо вирішив поставити крапку у пошуках. Як покаже час назва була обрана неймовірно вдало. Вона відповідала змісту творчості колективу, його посилу. Миттєво була побачена концепція того, що хочеться донести до слухача – бути відвертим. Навіть з’явилися перші нариси логотипу.

Отже – VIDVERTO:
Євген Назарук – автор текстів і музики, гітара, вокал
Олександр Криворучко – барабани, кахон
Кметь Сергій – бас-гітара
Віталій Анєчкін – гітара.

Стиль гурту. Його можна назвати – «рок, у всіх його проявах». Бо ніяких рамок стилю гурт сильно не тримається.

Про мету гурту: якщо і існує сенс життя, то він безперечно полягає в тому, щоби прожити щасливо. Якщо музика має якусь мету, то вона має наповнити тим, чого душа бажає, тим, про що мрієш.

Чого ми хочемо від слухача? – щоб він верещав від щастя і танцював до впаду.

Наша аудиторія? – все, що дихає, враховуючи квіти і ліси Амазонки.

На сьогодні, гурт досяг того, що він є. І слава Богу, це і так не мало. Існування будь-якого прожекту, а головне подальший його рух – це диво господнє… аби не наврочити. Якщо серйозно, то сам факт, того, що VIDVERTO самі знаходять і запрошують на виступи, свідчить про те, що творчість колективу недаремна і комусь вона може подобатися.

Гурт вже почав записувати перші спільно зіграні пісні. В планах накопичити матеріал на цілий альбом. Давати концерти. Розширювати власну аудиторію. Писати живу, актуальну музику.

Курйози? Коли ми станемо всесвітньо відомими і на нас вже буде висіти тягар репутації і відповідальності, саме тоді, із архівів Полтавщини може спливти наше інтерв’ю у «Вілла Кроколила» для місцевих телевізійників. Нехай краще не спливає…

Нас також прохали підібрати пару слів, якими можна було б охарактеризувати весь гурт. Складно. Мабуть слова можуть бути з матюками, але посил буде на кшталт – вперед бляха! Егегей!!