#DeМоно: Перша анастезія!

16 жовтня 1846 року в клініці Бостона Мортон провів перший у світі наркоз. В якості анестетика був використаний діетиловий ефір. Перша операція, проведена під наркозом, була видаленням пухлини підщелепної.

Йому також належить опис метатарзальної невралгії, отримала назву «Мортоновская».

Мортон народився у 1819 році у місті Чарлтон, Массачусетс. В молодості він вчився в Балтиморському коледжі зубної хірургії та в 1842 році почав свою практику. У період з 1842 по 1843 рік Мортон працював у партнерстві з Хораса Уеллсом. Цей дантист був трохи старше Мортона і цікавився анестезією. Однак їх партнерство не виявилося прибутковим і наприкінці 1843 року закінчилося.

Рік потому Уеллс почав проводити експерименти з закисом азоту («звеселяючий газ») як з анестезією. Він зміг ефективно використовувати її у своїй лікарській практиці в Хартфорді, Коннектикут. На жаль, публічна демонстрація застосування анестезії, яку Уеллс зробив в Бостоні, закінчилася невдало і він покінчив життя самогубством.

У липні 1868 року Мортон був у Нью-Йорку. Було спекотно і він відправився в Центральний парк шукати полегшення від спеки, але під час прогулянки він втратив свідомість і незабаром помер. Він похований на цвинтарі Маунт Оберн в Вотертауне та Кембриджі, штат Массачусетс.