DeМоно: Всесвітній день контрацепції

Всесвітній день контрацепції (англ. World Contraception Day (WCD)) — міжнародний день, що відзначається по всій планеті щороку, 26 вересня починаючи з 2007 року.

Цей захід проводиться під девізом: «Contraception: it’s Your Life, it’s your responsibility», що в перекладі на російську мову означає наступне: «Контрацепція: це ваше життя, це ваша відповідальність».

Ініціаторами проведення Всесвітнього дня контрацепції є десять міжнародних організацій так чи інакше пов’язаних з проблемами планування сім’ї:

Агентство США з міжнародного розвитку
Азіатсько-Тихоокеанський рада по контрацепції (англ. Asian Pacific Council on Contraception (APCOC))
Європейське суспільство контрацепції та репродуктивного здоров’я (англ. European Society of Contraception and Reproductive Health (ESC))
Латиноамериканський Центр «Здоров’я і Жінка» (Centro Latinamericano Salud Mujer y; CELSAM)
Німецький фонд світового населення (англ. German Foundation for World Population (DSW))
Міжнародна федерація дитячої та підліткової гінекології (англ. International Federation of Pediatric and Adolescent Gynecology (FIGIJ))
Міжнародна федерація планування сім’ї (англ. International Planned Parenthood Federation (IPPF))*
Марі Стоупс Інтернешнл (Marie Stopes International (MSI))*
Pan American Health and Education Foundation (PAHEF)*
Рада з народонаселення (англ. Population Council)[2].

Організації, які ініціювали проведення Всесвітнього дня контрацепції, сповідують принцип, згідно з яким кожна вагітність повинна бути бажаною. Вони бачать свою місію в тому, щоб максимально підвищити обізнаність населення про способи і методи контрацепції і дати молодим людям можливість самостійно приймати поінформовані рішення з питань сексуального і репродуктивного здоров’я, уникнути позапланових вагітностей, щоб дівчатам (передусім неповнолітніх) не доводилося вдаватися до абортів, бо останнє може назавжди забрати у них можливість мати дітей.

Цей день, за задумом організаторів, повинен привернути увагу влади і громадськості до проблем, які виникають внаслідок недостатнього статевого виховання і зневаги до засобів контрацепції.