FM&Інтернет-мовлення. За чим майбутнє?

Коли тільки-но з’явилося звичне нам радіо, а потім і телебачення, експерти твердили, що майбутнє буде саме за ними. Однак з плином часу уже через декілька десятків років ситуація кардинально змінилася, і вже всі  переключилися на можливості інтернету.

Інтернет –це всесвітня система сполучених комп’ютерних мереж, яка базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Ще інтернет називають мережею мереж, адже він складається з мільйонів локальних та глобальних приватних, публічних, академічних, ділових, а також урядових мереж, що  пов’язані між собою використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.

Інтернет становить фізичну основу для розміщення величезної кількості інформаційних ресурсів та послуг.

Кількість користувачів мережі стрімко зростає по всьому світу. Згідно з даними статистики, динаміка зростання спостерігається не тільки серед молодих людей, а й у віковій групі «35+». Молодь все частіше відмовляється від перегляду телепрограм, вважаючи за краще знаходити цікавий контент в інтернеті.

Класичні ЗМІ поступово відходять на другий план та поступаються місцем більш вільному інтернет-простору. Це пояснюється декількома факторами.

На відміну від телебачення, всесвітня павутина пропонує доступ до інформації цілодобово.

Немає стомлюючого очікування закінчення рекламного блоку та прив’язки до часу показу програми.

Широкий вибір інформації на будь-яку тему з різних джерел по всьому світу.

З появою інтернету у людей з’явилося більше можливостей показати світу свої таланти. Якщо раніше для роботи на радіостанції або телебаченні потрібно було здобути профільну освіту і пройти конкурс, то зараз легко стати власником власного медіа-проекту.

Крім того, які є ще переваги Інтернет мовлення?

До переваг Інтернет-мовлення належать:

  1. Аудіо формат підходить для мобільних пристроїв;
  2. Онлайн-радіо не є прив’язаним до території, як в свою чергу FM-радіо. Інтернет-радіо можна слухати скрізь,  де є доступ до Інтернету. FM слухають, переважно, коли  знаходяться в автомобілі, а от смартфон завжди є в кишені, внаслідок чого й радіо завжди поруч. Крім того, із задачею з’єднання смартфону та приймача в автомобілі, на сьогоднішній день, може справитися навіть дитина.

Наразі, тенденція розвитку радіомовлення прямує до відмови від FM. Так, наприклад, Норвегія повністю відмовляється від FM та переходить на цифру.

Нашу країну, скоріш за все омине даний етап, оскільки на даний момент вартість цифрового приймача складає близько 20-50 євро, українці ж скоріш за все витрачатимуть свої кошти на смартфони, ніж на дані приймачі. Крім того, зона покриття 3G, вже на сьогоднішній день не менше, а іноді, навіть і більше, покриття мовлення FМ – станцій. Також і стрімкість збільшення території покриття мережі та її перехід на 4G  — ні в кого не викликають сумніву. Все залежить від часу. Тому враховуючи, те що, Європа та Америка користуються ним не один рік та переходять вже  на 5G, в нас дуже гарні перспективи.